Neformální frontenďácký pokec v Karlíně

Ve čtvrtek 21.10.2021 o 17:00 máme v ShipMonku den otevřených dveří pro všechny nadšence frontendových technologií. Neformální pokec u piva s lidma z našeho oboru. Žádná dlouhá přednáška, řízený monolog, jenom společná diskuze. Poznej nás a my rádi poznáme tebe. Těšíme se.

Máme ve FE týmu tři členy.

Všechno kluci. Martin, Ondra a Matouš, kteří stojí za celým frontendem. ShipMonku se ale (neskromně řečeno) hodně daří, a proto potřebujeme náš tým rozšířit. A aby to nebylo jenom chlubení sebe samého, kluci něco napsali jeden o druhém. Tak je pojďme poznat:

Ondra je zkušený programátor, kterého nepřekvapí nic od základů CSS až po optimalizaci výkonu v Reactu. Efektivní přístup k práci a smysl pro detail má za následek perfektní výstup bez chyb. Zároveň jeho pozitivní pohled na věc inspiruje celý tým při překonávání nových výzev.

Martin

Ondra se k nám přidal před dvěma lety a svou pracovitostí, otevřeností a osobní odpovědností nás dokázal skvěle podpořit v kritickém okamžiku, kdy ShipMonk začal nejvíc růst. Všichni jsme aktivní součástí prostředí, ve kterém pracujeme a právě proto jsme tak skvěle sehraní.

Matouš

Za tři roky v ShipMonku získal Matouš obrovské množství zkušeností, které v současnosti využívá k vývoji nových vlastností systému. Projekty vždy zodpovědně vezme pod svá křídla a dokáže je koordinovat od začátku až do konce. Během vývoje přemýšlí, jaké má daný úkol mezery, a zda je možné výsledek vylepšit.

Martin

Matouš už je v ShipMonku starý mazák a stejně jako Martin tady pracuje už nějaký ten pátek. Jako seniorní vývojář s mnohaletou praxí je nedílnou součástí našeho týmu, který se snaží posouvat věci kupředu a přichází s nápady na zlepšení našich aplikací. Mezi největší Matoušovi záliby je kromě pěstování rostlin i hudba a to v takové míře, že má i vlastní podcast.

Ondra

Podporujeme se ve svých silných stránkách, ale zároveň respektujeme naše rozdíly. Pravidla si nastavujeme takové, jaké chceme dodržovat a codebase tvoříme takovou, v jaké chceme pracovat. A hlavně udržujeme přátelskou atmosféru, kterou tvoříme i mimo pracovní dobu.

Matouš

Martin je leader v pravém slova smyslu. Je to většinou on kdo vymýšlí jakým směrem se bude vývoj ubírat a co je potřeba dodělat nebo vylepšit. Dokáže v jednu chvíli psát kód, komunikovat s projekťákama a dávat rady kolegům při řešení problému. Kromě toho se snaží neustále vylepšovat  a rozšiřovat náš dev-stack. Mezi Martinovy záliby patří cestování, nové technologie a basketbal.

Ondra

Ve frontendu hrajeme skutečně týmovou hru. S Martinem vyvíjíme ShipMonk už čtvrtým rokem a za tu dobu jsme náš tým nastavili přesně tak, jak jsme se dohodli.

Matouš

Náš FrontEnd tým? Zohraný, zodpovedný, spoločenský a celkovo perfektný. Klišé ale pravdivé. Martin miluje basket a cestovanie. Jeho interná prednáška o cestách po Japonsku ma fakt dostala. Ondra ako pravý Moravák miluje slivovicu a tiež ju rád nalieva ostatným, čo sa občas nevyplatí. A Matouš? Ten ma doma botanickú záhrádu a vie lepšie ako my všetci ostatní to, ako sa starať o kytky tak, aby ich človek nemusel každý mesiac meniť.  A to sa naopak veľmi hodí.

Dominika (Recruiter)

A koho ještě potřebujeme a hledáme?

 • Seniorního frontenďáka, kterého baví kombinace vývoje, people managementu a budování týmu. Zároveň chceme člověka, co se umí na věci podívat z nadhledu: pomoct budovat architekturu, přemýšlet s námi, jak náš systém stavět a jak vylepšovat kód.
 • Frontenďáka, který už má pár let zkušeností s vývojem React aplikací a bude ho bavit posouvat naše systémy na další úroveň.
 • Někoho, kdo již získal alespoň nějaké zkušenosti s vývojem frontendu a chce se dál zlepšovat a získávat další zkušenosti.

Jak to u nás vypadá a na co jsme hrdí?

 • Naše single-page aplikace komunikují s backendem skrz REST-like API. Jedná se o tři hlavní webové klienty. V první řadě jde o rozsáhlou administraci pro zákazníky i naše kolegy ve skladu. Dále pracujeme na tenkém klientu na dotykových obrazovkách ve skladu pro řízení kontroly kvality a balení objednávek (packingu). Dvojici aplikací pak doplňuje mobilní WebView pro řízení procesů ve skladech (pickingu).
 • Vytváříme komponenty, které stylujeme s využitím nejnovějších přístupů (CSS-in-JS, Material-UI). Píšeme dokumentaci (Storybook) a výstupy pravidelně konzultujeme s interním grafikem.
 • Kódy zbylých aplikací (PHP backend, autonomní roboti, automatické dopravníky a další) máme v monorepu pro snadnější CI kontroly a sdílení kódu.
 • Každý MR lze nasadit na samostatný cluster pro účely testování jedním tlačítkem v CI, takže se nepereme o testovací prostředí.
 • Píšeme kód jednotně (Prettier, EditorConfig) a k tomu jsme si nastavili spousty kontrol v GitLab CI (ESLint, TSC).
 • Vedle kontrol statickou analýzou děláme i vzájemná review a fungování ověřuje ještě QA tým a E2E Cypress testy.
 • Knihovny a frameworky pravidelně aktualizujeme a fungujeme na nejnovějších stabilních verzích.
 • Supportovat aplikaci nám pomáhá především DataDog, Sentry a Opsgenie.
 • Řešíme autoscaling, téměř žádná služba nám neběží jen jednou.
 • Spousta zkušených kolegů, od kterých je co se učit, je naší obrovskou výhodou.

Pokud chceš poznat celé R&D ShipMonku, klikni zde.

Nebo se jednoduše registruj a přijď.

About author:

Dominika Valovičová

(CZ Recruiter)