Stress Less, Talk More: Meet & Greet in Brno!

Otvíráme novou kancelář a s ní i druhý meet up v Brně! 🤩 Kdy jindy uspořídat druhý meetup v Brně, než při příležitosti nových prostorů pro naše kolegy 🤗 ? Přesně tak. V únoru se nám podařilo zařídit kaceláře v prostorách Impacthubu i pro naše mimopražské kolegy.


Tento meetup, který se bude konat 14.3.2023 od 17:00 se ponese hlavně v duchu Meet & Greet a mimo jiné se můžete těšit na skvělé speakry 🗣️ a to zejména na Davida Pavlíka, Filipa Procházku a Michaela Olšavského.

Na koho a co se můžeš těšit? 🤩


DAVID PAVLÍK (CTO at ShipMonk)

David Pavlík, Chief Technology Officer, se stará o ShipMonk Research and Development team v Praze a v USA. Dříve působil jako Chief Information Officer Kiwi.com a v různých technických rolích ve firmách jako Microsoft, SpaceX, Netflix nebo Amazon.

A co bude Davidovo tématem?
SOC 2 Certification done simple!

Come and learn how ShipMonk leveraged automation compliance management software Vanta, improved their security controls processes and eventually received SOC 2 Type 1 certification.


FILIP PROCHÁZKA (Principal Engineer at ShipMonk)

Filip Procházka má rád opensource, dobře navržené a čistě napsané aplikace a pořádně pálivé vindaloo. Podílel se mimo jiné na prvních verzích služeb Dámejidlo a Rohlík, posledních 5 let strávil v COGVIO jako vedoucí vývoje a aktuálně v ShipMonk zavádí do tech stacku Javu jako Principal Engineer.

Od Filipa se můžeme těšit na téma Observable Spring Boot apps

How do you know your application is doing what it should? Do you know how fast it is and if some requests are not slowing down your whole application? Are you able to notice problems before your customers start calling you? We will answer all those questions and more using OpenTelemetry and DataDog.


MICHAEL OLŠAVSKÝ (Principal Engineer at ShipMonk)

Michael v ShipMonku jako Principal Engineer zodpovídá za to, že je naše backendová codebase na nejvyšší úrovni. Spolu s Honzou Nedbalem se podílí na hledání talentů do našeho PHP týmu, zajímá se o DevOps a vedle dobře napsaného kódu je jeho velkou vášní sport všeho druhu.

A co si pro vás Michael nachystal? Bude to téma: Asynchronní PHP pomocí PCNTL signálů

Do you know you can perform basic operations asynchronously, without rewriting your codebase to event-loop based solutions like ReactPHP? Maybe you need to free up some resources before shutdown or send connection heartbeats to your RabbitMQ…

In this talk, we’ll explore how you can utilize PCNTL extension to achieve such tasks with ease and how to handle POSIX signals in general.

🕰️ Orientační harmonogram:

17:00 – Otevírame brány
17:30 – Začínáme!
17:30 – 18:00 David Pavlík (+Q&A)
18:05 – 18:35 Filip procházka (+Q&A)
18:40 – 19:10 Michael Olšavský (+Q&A)
19:15 – Q&A (Sli.do), diskuze a networking


Poznámky pod čarou ✍️ :

  • těšit se můžeš na super společnost, zajímavá témata a na skvělé občerstvení!
  • v průběhu přednášek se můžeš pohodlně ptát speakrů přes appku Sli.do – nezapomeneš pak na to, co tě v přednášce zajímalo a jednoduše hned otázku položíš pomocí appky, kterou ti doporučujeme stáhnout do mobilu.
    Sli.do pro Android TADY
    Sli.do pro iOs TADY
  • účastí na akci dáváš souhlas organizátorům s použitím fotografií a video nahrávek z akce, které budou sloužit k propagaci R&D ShipMonk týmu na sociálních mediích a jiných platformách. Pokud si nepřeješ být fotografován, informuj nás o tom při tvém příchodu na akci.

Těšíme se!

Tým ShipMonk 💚

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.