Stress Less Talk More: 55.sraz PHPkářů

Opět se nám podařilo naplnit karlínský office R&D ShipMonku k prasknutí a to na akci, která probíhala v rámci 55. srazu PHPkářů.

Jak už název napovídá, tak téma večera bylo spojené s PHP.  O přednášky se postarali dva naši Principal Engineers. Byl to Vlastimil Neubauer, který si střihnul první talk na půdě ShipMonku. Druhým speakerem byl Jan Nedbal, již ostřílený a proslulý speaker, který zřídka kdy chybí na našich meetupech. 

VLASTA NEUBAUER (ShipMonk Principal Engineer)

nám představil projekt SQL parseru/analyzeru s 99,9% pokrytím syntaxe MySQL. Ukázal jak se dá využít pro bezpečnější migrace a statickou analýzu SQL. Také prezentoval příklad jak se takový parser píše a testuje a jak se vypořádává se záludnostmi jazyka s proměnlivou syntaxí.

HONZA NEDBAL (ShipMonk Principal Engineer)

V druhé půlce meetupu Vlastu doplnil s tématem “Jak bezpečně migrovat Doctrine aplikaci s rolling-update deploymenty”. Přednášku měl postavenou na reálných příkladech a ukázkách kódu. Honza zapojil publikum, nechal ho reagovat, ptát se a hlavně nad tématem a slidy přemýšlet. Po skončení talku přišly na řadu otázky z publika. Bylo jich hodně a rozvinula se z nich parádní diskuse (Trvala by asi dalších 30 min, ale to by vystydla připravená pizza 🍕).

⬇️ Celý záznam najdeš na našem YouTube , kde najdeš i ostatní záznamy z našich akcí. ⬇️

Parádní tečkou na závěr eventu byl PHP kvíz pod taktovkou Petra Bechyně z PHPkáři. Atmosféra byla přátelsky bojovná a všichni se dost nasmáli. První tři PHP hráči s nejvyšším skóre si odnesli ceny, kde mimo jiné mohli najít např. ShipMonk triko nebo podložku pod myš!

Networking by PHPkáři

Večer pokračoval volnou zábavou a networkingem. Kolem deváté hodiny večer jsme narazili druhý sud 🍺 a PHP networking v krasojízdě pokračoval dál. 

Věříme, že si všichni účastníci meetup užili (stejně jako my v ShipMonku) a odnesli si plno nových poznatků a vědomostí 🤓.

Těšíme se na další event, který se bude konat už začátkem března a tentokrát v Brně!

Sledujte naše sítě ať Vám nic neunikne!

Tým Shipmonk :green_heart:

Chceš se přidat do týmu? 👀

Klikni SEM a dej nám o sobě vědět! 🙋🏻‍♀️

PŘEDCHOZÍ MEETUPY NAJDEŠ ZDE:

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.