55. sraz přátel PHP: Bezpečnější SQL 

Ve spolupráci s komunitou PHPkářů pro Vás připravujeme 55. sraz, který se bude konat v naší karlínské kanceláři. Tématem večera bude práce s SQL databázemi v PHP, migrace a Doctrine.

Kde? Náš office – Rohanské nábřeží 23
Kdy? 16.2.2023 – Open door 17:30


Na tomto eventu nesmí chybět naši speakři a to zejména Jan Nedbal a Vlasta Neubauer.

JAN NEDBAL (Principal Engineer at ShipMonk)
S Honzou se na Shipmonk meetupech potkáváte často a tentokrát si od něj poslechneme téma
“Jak bezpečně migrovat Doctrine aplikaci s rolling-update deploymenty”.

SQL dneska používá snad každá firma. Statickou analýzu snad také. Používáte ale statickou analýzu SQL? A máte důvěru v automatické migrace, že se nesesypou nebo nezamknou produkční databázi na dvě hodiny? A máte je backward-compatible?

VLASTIMIL NEUBAUER
Vlastu baví řešení zapeklitých problémů a hledání způsobů jak je řešit jednoduše. S PHP se začínal když ještě nemělo objekty. S programováním ještě pár let před tím. Nejvíc zkušeností nabral za 7 let ve Slevomatu. Teď pracuje na part-time v ShipMonku a zbytek týdne “prgá parsery”. A když zrovna ne, tak píše hry nebo celulární automaty, hraje šifrovačky, nebo někde pobíhá.

No a na co se můžeme těšit od Vlasty?

Představíme si projekt SQL parseru/analyzeru s 99,9% pokrytím syntaxe (zatím) MySQL. Ukážeme jak se dá využít pro bezpečnější migrace a statickou analýzu SQL. Koukneme se jak se takový parser píše a testuje a jak se vypořádává se záludnostmi jazyka s proměnlivou syntaxí.


Poznámky pod čarou ✍️:

  • těšit se můžeš na super společnost, zajímavá témata a vedle občerstvení taky na plzeňské 🍺
  • v průběhu přednášek se můžeš pohodlně ptát speakrů přes appku Sli.do – nezapomeneš pak na to, co tě v přednášce zajímalo a jednoduše hned otázku položíš pomocí appky 📲, kterou ti doporučujeme stáhnout do mobilu.

    ➡️ Sli.do pro Android TADY
    ➡️ Sli.do pro iOs TADY
  • účastí na akci dáváš souhlas organizátorům s použitím fotografií a video nahrávek z akce, které budou sloužit k propagaci R&D ShipMonk týmu na sociálních mediích a jiných platformách. Pokud si nepřeješ být fotografován, informuj nás o tom při tvém příchodu na akci.

Tým ShipMonk 💚

Těšíme se!

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.