Stress Less, Talk More!

Stress Less, Talk More je zpět, zveme Vás na další ShipMonk Tech Talk! Tentokrát se potkáme ve dvou městech – v úterý 24. května v našem pražské officu na Rohanském nábřeží, a 25. května v Brně v podniku Živo u Palečka, kde se na Vás budou těšit kolegové z ShipMonku.

Kdo a o čem bude mluvit?

DAVID PAVLÍK (CTO at ShipMonk)

David Pavlík, Chief Technology Officer, se stará o ShipMonk Research and Development team v Praze a v USA. Dříve působil jako Chief Information Officer Kiwi.com a v různých technických rolích ve firmách jako SpaceX, Netflix nebo Amazon.

Přednáška na téma “Rok v ShipMonku pohledem CTO”.

“Provedu Vás svým prvním rokem v ShipMonku – od vstupu strategického investora, přes akvizici společnosti RubyHas a integraci s jejich tech stackem, až po rozvoj a růst týmu. O praktické tipy a veselé historky nebude nouze!”

JAN NEDBAL (Principal Engineer at ShipMonk)

Neustále nespokojený s kvalitou software kolem sebe. Napsal Balíkonoše, nakouknul do Slevomatu a před pár lety zavítal k nám do ShipMonku. Tam se nyní snaží držet kvalitu vývoje vysoko nad průměrem – od technických pohovorů po vedení internals teamu, který krotí technologický dluh a formuje budoucí podobu ShipMonk codebase.

Přednáška na téma “PHPStan jako generátor dokumentace našeho API“.

“Udržovat aktuální dokumentaci API je pain, jediná šance je jí generovat. Jenže single-source-of-truth je vždy jedině kód. Jak z toho ven bez duplikace struktur? Rozumět kódu tak, jako to umí PHPStan!”

FILIP PROCHÁZKA (Principal Engineer at ShipMonk)

Filip Procházka má rád opensource, dobře navržené a čistě napsané aplikace a pořádně pálivé vindaloo. Podílel se mimo jiné na prvních verzích služeb Dámejidlo a Rohlík, posledních 5 let strávil v COGVIO jako vedoucí vývoje a aktuálně v ShipMonk zavádí do tech stacku Javu jako Principal Engineer.

Přednáška na téma “PostgreSQL – JSON”

“Ukážeme si jednu ze širokého spektra funkcí, kterou nabízí PostgreSQL a tou je podpora JSON. Proč by někdo používal relační databázi na práci s JSONem, místo třeba MongoDB nebo ElasticSearch? To se dozvíte na přednášce!”

ORIENTAČNÍ HARMONOGRAM:

 • 17:00 – Otevírame brány
 • 17:30 – Začínáme!
 • 17:30 – 18:00 David Pavlík & “Rok v ShipMonku pohledem CTO”
 • 18:15 – 18:45 Jan Nedbal & “PHPStan jako generátor dokumentace našeho API”
 • 19:00 – 19:45 Filip Procházka & “PostgreSQL – JSON”
 • 19:45 – Q&A (Sli.do), diskuze a networking

Poznámky pod čarou:

 • těšit se můžeš na super společnost, zajímavá témata a vedle občerstvení taky na plzeňské🍺
 • v průběhu přednášek se můžeš pohodlně ptát speakrů přes appku Sli.do – nezapomeneš pak na to, co tě v přednášce zajímalo a jednoduše hned otázku položíš pomocí appky, kterou ti doporučujeme stáhnout do mobilu.
  Sli.do pro Android TADY
  Sli.do pro iOs TADY
 • účastí na akci dáváš souhlas organizátorům s použitím fotografií a video nahrávek z akce, které budou sloužit k propagaci R&D ShipMonk týmu na sociálních mediích a jiných platformách. Pokud si nepřeješ být fotografován, informuj nás o tom při tvém příchodu na akci.

Tešíme se!

Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.