Stress Less, Talk More v Praze & Brně!

ShipMonk Tech Talks jsou zpět! V úterý 24. května jsme nakopli sérii dalších ShipMonk Tech Talks v našem karlínském kanclu, o den později jsme se vydali s kolegy i do Brna!

Kdo a o čem mluvil?

Jako první se slova ujal DAVID PAVLÍK, Chief Technology Officer, ten se stará o ShipMonk Research and Development team v Praze a v USA. Dříve působil jako Chief Information Officer Kiwi.com a v různých technických rolích ve firmách jako SpaceX, Netflix nebo Amazon.

Ve své přednášce “Rok v ShipMonku pohledem CTO” nás provedl jeho prvním rokem v ShipMonku – od vstupu strategického investora, přes akvizici společnosti RubyHas a integraci s jejich tech stackem, až po rozvoj a růst týmu.

Davidovu prezentaci společně s nahrávkou najdete tady:

Po Davidově přednášce jsme s HONZOU NEDBALEM, Principal Engineerem, navázali techničtějším tématem. Honza je neustále nespokojený s kvalitou software kolem sebe. Napsal Balíkonoše, nakouknul do Slevomatu a před pár lety zavítal k nám do ShipMonku. Tam se nyní snaží držet kvalitu vývoje vysoko nad průměrem – od technických pohovorů po vedení internals teamu, který krotí technologický dluh a formuje budoucí podobu ShipMonk codebase.

Honza se pustil do tématu “PHPStan jako generátor dokumentace našeho API”


“Udržovat aktuální dokumentaci API je pain, jediná šance je jí generovat. Jenže single-source-of-truth je vždy jedině kód. Jak z toho ven bez duplikace struktur? Rozumět kódu tak, jako to umí PHPStan!”

Jeho přednáška a slides tady:

Slova se ujal i FILIP PROCHÁZKA, Principal Engineer. Filip má rád opensource, dobře navržené a čistě napsané aplikace a pořádně pálivé vindaloo. Podílel se mimo jiné na prvních verzích služeb Dámejidlo a Rohlík, posledních 5 let strávil v COGVIO jako vedoucí vývoje a aktuálně v ShipMonk zavádí do tech stacku Javu jako Principal Engineer.

Filip si připravil přednášku na téma “PostgreSQL – JSON”.

“Ukážeme si jednu ze širokého spektra funkcí, kterou nabízí PostgreSQL a tou je podpora JSON. Proč by někdo používal relační databázi na práci s JSON dokumenty, místo třeba MongoDB nebo ElasticSearch? To se dozvíte po shlédnutí přednášky!”

Přednášku a slides najdete tady:

Všem, s kterými jsme měli možnost se potkat osobně na obou akcích, děkujeme za účast a těšíme se na další Tech Talks!
Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.