Stress Less, Talk More!

Data Science & Logistic Tech Talk

ShipMonk Tech Talks tě nenechají vydechnout, máme tu další nálož speakrů a jejich zajímavých přednášek! Tentokrát se ve formě panelové diskuze ponoříme do oblasti Data Science v Logistice, to všechno opět v našem karlínském officu ve čvtrtek 10. listopadu 2022 od 17:30 hod.

🔎 Na eventu přivítáme rovnou čtyři hosty! Celou akci zahájíme úvodní přednáškou a pak se náš Karel Tesař (Data Science Lead at ShipMonk) v roli moderátora ujme vedení panelové diskuze, v té se zaměříme na následující témata:

 • Aplikace Data Science do reálné logistiky
 • Co všechno Data Scientist musí umět?
 • Jak komplexní modely skutečně běží a kdy už se dá mluvit o AI?
 • Současný výzkum vs. business potřeby
 • Jak řešit realtime problémy a specifické business podmínky?

💬 Kdo bude na eventu mluvit?

DAVID ŠVENKA (Data Science Team Lead at Alza.cz)

David už na půdě ShipMonk vystupoval, vede tým Data Science v Alza.cz zaměřený na vývoj a provoz data – driven řešení a produktů. Rád se potápí do bohatého datového ekosystému Alzy a hledá řešení obchodních problémů napříč společností. David má více než 8 let zkušeností s vývojem prediktivních analytických řešení v oblasti maloobchodu, finančních služeb, biologických věd a energetiky.

MARTIN PLAJNER (Head of R&D at Logio)

I s Martinem jsme se u nás už potkali! Martin rozbíhá team R&D ve společnosti Logio. Tým má za úkol udržet Logio v tempu a technologicky vyspělé. Hlavní náplní je tak hledání nových přístupů a řešení, jejich prototypování a oživování nových produktů. V rámci R&D vede i Trainees; studenty, kteří tvoří budoucnost Logia. A i díky tomu si stále snaží držet linku do vědy včetně pozice na AVČR.

ZDENĚK HANZÁLEK (Profesor at CIIRC, ČVUT)

Pana Profesora Hanzálka máme tu čest u nás přivítat poprvé! Zdeněk získal doktorát v oboru průmyslové informatiky na Universite Paul Sabatier Toulouse a v roce 1997 doktorát v oboru řídicí techniky na ČVUT. Pracoval na paralelní optimalizaci algoritmů v LAAS CNRS v Toulouse (1992 až 1997) a LAG INPG v Grenoblu (1998 až 2000). Později založil skupinu průmyslové informatiky na ČVUT v Praze, která se zabývá kombinatorickou optimalizací, plánováním, autonomními automobily a vestavěnými systémy reálného času.

Zdeněk vyučuje kurz kombinatorické optimalizace a je aktivní v komunitě zabývající se plánováním, přičemž vede celosvětový seminář schedulingseminar.com. Získal a vedl řadu průmyslových zakázek (např. společnosti Porsche, Škoda, Volkswagen, UNIS, AZD, Rockwell, Air Navigation Services, EATON, PPL). Kromě toho Zdeněk působil jako zakladatel vývojové skupiny SW v Porsche Engineering Services v Praze, která má dnes několik stovek zaměstnanců. Je autorem a spoluautorem 55 časopisových článků a přibližně 70 konferenčních příspěvků, které se zabývají především aplikacemi optimalizačních algoritmů v počítačových a výrobních systémech.

KAREL TESAŘ (Data Science Team Lead at ShipMonk)

Karel je náš! Před třemi lety nastoupil do ShipMonku jako jediný Data Scientista, ze kterého vyrostl celý tým. Ten se nyní zaměřuje zejména na navigaci procesů, strategie rozmístění a doplňování inventory a řízení workloadu. Karel vystudoval informatiku na matfyzu, prošel několika malými startupy, aktivně se věnoval soutěžnímu programování a vždy směřoval své aktivity kolem vývoje algoritmů, například i v rámci organizace středoškolských seminářů. Kromě toho aktivně sportuje a věnuje se divadelní improvizaci.

⏱ Orientační harmonogram:

17:00 – Otevírame brány
17:30 – Začínáme!
17:30 – 18:00 Úvodní přednáška
18:00 – 19:30 Panelová diskuze
19:30 – Q&A (Sli.do) a networking

Poznámky pod čarou:

 • těšit se můžeš na super společnost, zajímavá témata a vedle občerstvení taky na plzeňské🍺
 • v průběhu přednášek se můžeš pohodlně ptát speakrů přes appku Sli.do – nezapomeneš pak na to, co tě v přednášce zajímalo a jednoduše hned otázku položíš pomocí appky, kterou ti doporučujeme stáhnout do mobilu.
  Sli.do pro Android TADY
  Sli.do pro iOs TADY
 • účastí na akci dáváš souhlas organizátorům s použitím fotografií a video nahrávek z akce, které budou sloužit k propagaci R&D ShipMonk týmu na sociálních mediích a jiných platformách. Pokud si nepřeješ být fotografován, informuj nás o tom při tvém příchodu na akci.

Těšíme se!

Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.