Stress Less, Talk More – October 2022

Včera bylo v ShipMonk R&D zase živo a o kvalitní obsah a zábavu nebyla nouze! O tu se opět postaralo naše známé duo Honza Nedbal & Filip Procházka, které už nemusíme dlouze představovat. Nováčkem v rámci našich tech Talks byl tentokrát Michael Olšavský, který se svou přednáškou na půdě Shipmonk vystoupil poprvé.

Nestihl jses stavit? Nezoufej a scrolluj ⬇️, kde najdeš slides a nahrávky jednotlivých přednášek!

JAN NEDBAL (Principal Engineer at ShipMonk)

S Honzou se na Shipmonk meetupech potkáváte často, tentokrát si připravil přednášku s názvem “Is PHP still fucked up nowadays?”, která proběhla ve formě Quizu – všichni zúčastnění si tak mohli za pomoci appky Sli.do, kam své odpovědi zaznamenávali, prověřit své PHP skills.

Myslíte si, že PHP máte v malíku? Pojďme se mrknout na nějaké to edge-case chování, které fakt na produkci potkat nechcete.

Slides a nahrávku Honzovy přednášky najdeš našem ShipMonk R&D YouTube channelu tady:

FILIP PROCHÁZKA (Principal Engineer at ShipMonk)

Tak jako Honza, i Filip je častým speakrem na našich meetupech a jinak tomu nebylo ani včera! Filip si na náš včerejší Tech Talk připravil přednášku na téma “PostgreSQL – type safety over the wire“ a už teď můžeme slíbit, že se můžete těšit na jeho další zajímavé přednášky.

Stejně jako máme type-checked Javu (a PHP), tak i PostgreSQL má typový systém, a aby nám správně sloužil, je potřeba mu maličko pomoci – a to si ukážeme na přednášce.

Slides a nahrávku Filipovy přednášky najdeš tady:

MICHAEL OLŠAVSKÝ (Software Engineer at ShipMonk)

Michaela jste měli v rámci našich Tech Talks možnost slyšet poprvé a věříme, že to nebylo naposledy! Na konkrétní edge-cases, které Michael zmiňoval ve své přednášce na téma “Dangerous Doctrine edge-cases you should know about”, máte možnost mrknout na jeho Githubu tady:

https://github.com/olsavmic/doctrine-orm-dangerous-edge-cases

Podíváme se na málo známé, a v některých případech i nezdokumentované, chování doctrine/orm, které může výrazně ovlivnit performance i konzistenci dat.

Slides a nahrávku Michaelovy přednášky najdeš taky tady:

Z celé akce jsme opět nadšení a jsme rádi, že jsme se u nás v Karlíně opět mohli potkat!

Těšíme se na tebe na dalším Tech Talk, který bude co nevidět! 💪

Líbilo se ti u nás?
Scan me 🙂

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.