Stress Less, Talk More!

Čekáš na další zajímavou akci pod taktovkou Shipmonk Tech Talks? Tady jednu máme! Společně s Honzou, Filipem a Michaelem z Rnd Shipmonk teamu jsme připravili nabitý program, tak si je přijď ve středu 19. 10. od 17:30 hod. poslechnout do našeho karlínského officu!

Kdo a o čem bude mluvit?

JAN NEDBAL (Principal Engineer at ShipMonk)

S Honzou se na Shipmonk meetupech potkáváte často, je to náš Principal Engineer a v hlavě má jednoduše nabito! Honza je neustále nespokojený s kvalitou software kolem sebe. Napsal Balíkonoše, nakouknul do Slevomatu a před pár lety zavítal k nám do ShipMonku. Tam se nyní snaží držet kvalitu vývoje vysoko nad průměrem – od technických pohovorů po vedení internals teamu, který krotí technologický dluh a formuje budoucí podobu ShipMonk codebase.

Honzovo téma: “Is PHP still fucked up nowadays?”

Myslíte si, že PHP máte v malíku? Pojďme se mrknout na nějaké to edge-case chování, které fakt na produkci potkat nechcete.

FILIP PROCHÁZKA (Principal Engineer at ShipMonk)

Tak jako Honza, i Filip je častým speakrem na našich meetupech, a to z dobrých důvodů! Filip má rád opensource, dobře navržené a čistě napsané aplikace a pořádně pálivé vindaloo. Podílel se mimo jiné na prvních verzích služeb Dámejidlo a Rohlík, posledních 5 let strávil v COGVIO jako vedoucí vývoje a aktuálně v ShipMonk zavádí do tech stacku Javu jako Principal Engineer.

Filipovo téma: “PostgreSQL – type safety over the wire

Stejně jako máme type-checked Javu (a PHP), tak i PostgreSQL má typový systém, a aby nám správně sloužil, je potřeba mu maličko pomoci – a to si ukážeme na přednášce.

MICHAEL OLŠAVSKÝ (Software Engineer at ShipMonk)

Michaela si v rámci našich ShipMonk Tech Talks poslechnete poprvé, a máte se rozhodně na co těšit! Michael patří v ShipMonku ke špičce, která zodpovídá za to, že je naše backendová codebase na nejvyšší úrovni. V minulosti se podílel na projektech pro Carvago.com (DevOps, BE), Pohlednice Online a Pošta Online (iOs, BE). V Shipmonk spolu s Honzou Nedbalem participuje při hledání talentů do našeho PHP týmu, zajímá se o DevOps a vedle dobře napsaného kódu je jeho velkou vášní sport všeho druhu.

Michaelovo téma: “Dangerous Doctrine edge-cases you should know about”

Podíváme se na málo známé, a v některých případech i nezdokumentované, chování doctrine/orm, které může výrazně ovlivnit performance i konzistenci dat.

Orientační harmonogram:

17:00 – Otevírame brány
17:30 – Začínáme!
17:30 – 18:15 Jan Nedbal & “Is PHP still fucked up nowadays?” (+QA)
18:15 – 19:00 Filip Procházka & “PostgreSQL – type safety over the wire” (+QA)
19:00 – 19:45 Michael Olšavský & “Dangerous Doctrine edge-cases you should know about” (+QA)
19:45 – Q&A (Sli.do), diskuze a networking

Poznámky pod čarou:

  • těšit se můžeš na super společnost, zajímavá témata a vedle občerstvení taky na plzeňské🍺
  • v průběhu přednášek se můžeš pohodlně ptát speakrů přes appku Sli.do – nezapomeneš pak na to, co tě v přednášce zajímalo a jednoduše hned otázku položíš pomocí appky, kterou ti doporučujeme stáhnout do mobilu.
    Sli.do pro Android TADY
    Sli.do pro iOs TADY
  • účastí na akci dáváš souhlas organizátorům s použitím fotografií a video nahrávek z akce, které budou sloužit k propagaci R&D ShipMonk týmu na sociálních mediích a jiných platformách. Pokud si nepřeješ být fotografován, informuj nás o tom při tvém příchodu na akci.

Těšíme se!

Tým ShipMonk

About author:

ShipMonk RnD

ShipMonk is revolutionizing eCommerce order fulfillment by providing the most personal and attentive fulfillment solution for today’s global economy.